Dorota lat 32, mentorka 9-letniej Anastazji

Jak tylko usłyszałam o Big Brothers Big Sisters, od razu pomyślałam, że taka forma wolontariatu jest czymś dla mnie.

Moja podopieczna, Anastazja, to bardzo urocza, grzeczna i pracowita dziewczynka. Do tego ambitna! Nasze wspólne spotkania sprawiają, że się rozwijam, otwieram i uczę czegoś nowego o sobie. Każde wyjście daje mi poczucie, że robię coś dobrego, że jestem kimś bardzo ważnym w jej życiu.

Nastka zaskakuje mnie za każdym razem swoją dobrocią, skromnością i zaangażowaniem w naszą relację. Przy prawie każdej wizycie okazuje się, że ma dla mnie laurkę, czy inne ręcznie robione arcydzieła, którymi wyraża swoją wdzięczność. Jej mama zawsze mówi, że w dni naszych spotkań Nastka od rana siedzi i czeka aż przyjadę.

Zajmuję się wieloma rzeczami, jednak żadna z nich nie daje mi tyle satysfakcji i radości, takiej czystej prawdziwej radości, co te iskierki w oczach mojej „młodszej siostry”. Nigdy nie przypuszczałam jak kojący wpływ na moje życie będzie miała ta znajomość.

Zobacz także

Dominika

lat 31, mentorka 8-letniej Wioli O Fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland dowiedziałam się przypadkiem, dostałam gdzieś ulotkę i włożyłam ją do torebki. Kiedy w domu zaczęłam przeglądać otrzymane materiały, przy ofercie programu Fundacji zatrzymałam się na dłużej i od razu wiedziałam, że chcę wziąć w nim udział i pomóc! Napisałam maila do Fundacji i czekałam. Kiedy otrzymałam opis Wioli, wiedziałam, że to będzie TA relacja :) Przed pierwszym spotkaniem trochę się denerwowałam, ale jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie, ponieważ Wiola to cudowna dziewczynka. Początkom towarzyszył duży dystans z jej strony, ale widziałam jak z każdym spotkaniem otwiera się na mnie i przesuwa swoje...

Piotr

lat 32, mentor 9-letniego Kacpra Przygoda z BBBS rozpoczęła się dość przypadkowo i nieoczekiwanie o...

Ania

lat 58, mentorka 11-letniej Mariam Nasza znajomość z Mariam rozpoczęła się w październiku 2017r. Miałam...