Wszystko, co musisz o nas wiedzieć

Big Brothers Big Sisters to organizacja, która opiera się na idei, że każde dziecko ma możliwość rozwoju i osiągnięcia sukcesu w swoim życiu. W Big Brothers Big Sisters of Poland łączymy wolontariusza (mentora) z dzieckiem. Pomagamy im budować pozytywne relacje, które mają bezpośredni i trwały wpływ na życie dziecka. Wspieramy dzieci mieszkające w Warszawie, w wieku 7-16 lat.

Mentoring, to działa!

Badacze odkryli, że wśród dzieci, które przez 18 miesięcy uczestniczyły w programie ...

Zapisz dziecko

Zapoznaj się z zasadami programu i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Historia programu

Big Brothers Big Sisters to profesjonalny program mentorski. Jego początki sięgają 1904 roku, kiedy to Ernest Coulter, protokolant sądowy z Nowego Jorku zwrócił uwagę, że coraz więcej chłopców pojawia się na sali rozpraw sądowych. Wpadł na pomysł, że dzięki pomocy dorosłych wielu z nich może uniknąć kłopotów.

 

Jego działania były początkiem Big Brothers Big Sisters. W tym samym czasie członkinie grupy o nazwie Damy Miłosierdzia pomagały dziewczętom, które stanęły przed sądem dla nieletnich. Organizacja ta potem stała się częścią BBBS. Obecnie BBBS działa w 50 stanach USA oraz w 14 krajach na całym świecie.

 

Fundacja Big Brothers Big Sisters of Poland została zarejestrowana 11 września 2014 roku. Jest w pełni finansowana z własnych źródeł i nie wymaga żadnych opłat od uczestników, ani osób trzecich.

Zostań mentorem

Zapoznaj się z zasadami programu i wypełnij formularz zgłoszeniowy.