Ania lat 58, mentorka 11-letniej Mariam

Nasza znajomość z Mariam rozpoczęła się w październiku 2017r. Miałam wiele pytań i wątpliwości, o których rozmawiałam z przedstawicielką fundacji. Na pierwsze spotkanie jechałam mocno zestresowana. Na szczęście pojechała ze mną przedstawicielka fundacji, co bardzo mi pomogło. Po krótkiej rozmowie poczułam, że mogę coś dać z siebie temu dziecku. Zaprzyjaźniłyśmy się.

Spotykałyśmy się popołudniami co tydzień lub w zależności od potrzeb. Chodziłyśmy na spacery, na pizzę, do kina. Każde nasze spotkanie to rozmowy, głównie zwierzenia Mariam. Na początku opowiadała o problemach z nauką i koleżankami w klasie. Zaczęłyśmy pracować nad matematyką. Wspólne rozmowy – mamy, Mariam i moje (trwało to kilka miesięcy) oraz praca Mariam spowodowały, że zaczęła odnosić drobne sukcesy w nauce (było zagrożenie pozostania w tej samej klasie). Mariam nabrała pewności siebie, częściej się uśmiechała i wtedy poczułam, że to co robię, czyli: jestem, słucham, rozmawiam z nią, ma sens i poczułam się wspaniale!

Jak Mariam wyjechała z Rodzicami na wakacje, tęskniłam za nią i czekałam na jej powrót. Widzę, że podjęta decyzja o współpracy z fundacją była słuszna. Potrzebna mnie i Mariam.

Zobacz także

Dorota

lat 32, mentorka 9-letniej Anastazji Jak tylko usłyszałam o Big Brothers Big Sisters, od razu pomyślałam, że taka forma wolontariatu jest czymś dla mnie. Moja podopieczna, Anastazja, to bardzo urocza, grzeczna i pracowita dziewczynka. Do tego ambitna! Nasze wspólne spotkania sprawiają, że się rozwijam, otwieram i uczę czegoś nowego o sobie. Każde wyjście daje mi poczucie, że robię coś dobrego, że jestem kimś bardzo ważnym w jej życiu. Nastka zaskakuje mnie za każdym razem swoją dobrocią, skromnością i zaangażowaniem w naszą relację. Przy prawie każdej wizycie okazuje się, że ma dla mnie laurkę, czy inne ręcznie robione arcydzieła, którymi wyraża swoją wdzięczność. Jej mama zawsze mówi, że w dni naszych spotkań...

Dominika

lat 31, mentorka 8-letniej Wioli O Fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland dowiedziałam się...

Piotr

lat 32, mentor 9-letniego Kacpra Przygoda z BBBS rozpoczęła się dość przypadkowo i nieoczekiwanie o...