Bogusia i Basia

Do fundacji Big Brothers Big Sisters trafiłam niespełna 2 lata temu i za sprawą dwóch niesamowicie oddanym pracy kobietom zostałam Mentorką i trafiłam na wspaniałą podopieczną. Owszem posiadam doświadczenie w relacji z dziećmi, bo jestem matką, mam przygotowanie pedagogiczne z racji wykształcenia, sama doświadczyłam trudności jako dziecko i wielokrotnie mi to pomogło, ale nie w tym tkwi sedno sukcesu w relacji z podopiecznym.
Przepis na udaną relację jest dość prosty:-)
SKŁADNIKI:
– otwarte serce
– chęć niesienia pomocy
– uczciwość
– zaangażowanie
– wyobraźnia
– empatia
– odwaga
Tylko tyle i aż tyle…. Ten niewielki wysiłek zwraca się za każdym razem w uśmiechu, laurce, w oczach dziecka, któremu ten bardzo zajęty własnym życiem i własnymi „ważniejszymi” sprawami dorosły, zechciał poświęcić jedno popołudnie w tygodniu, by realizować jego potencjał, poświęcić swoją uwagę by dodać otuchy, wspólnie mierzyć się z życie.
Miara dzieci jest inna, punkt widzenia różny, ale cel ten sam – być kochanym i akceptowanym, mieć wokół siebie ludzi którzy ciągną do góry, nigdy w dół. Dla mnie to szkoła życia, punkt wyjścia do spojrzenia na własne życie i na prawdę dobra perspektywa ucząca pokory.

Zobacz także

Ola

i Klementynka Równo rok temu też było tak ciepło. Tylko wtedy to był chyba bardziej efekt emocji i stresu, niż przyjemnej, majowej pogody. Spotkałyśmy się pierwszy raz w parku Znicza. Klementyna. Melcia. Stwierdziłam, że dziewczynka o tak pokręconym imieniu musi być wyjątkowa. Wiele razy słyszałam, że mam “dryg” do dzieci, że jestem “super ciocią”. Wiedziałam też, że przez wiele lat nosiłam w sobie wewnętrzną potrzebę pomocy komuś, kto tego potrzebuje. Decyzja o dołączeniu do Big Brothers Big Sisters of Poland i zostaniu Twoją mentorką nie była racjonalna. Potrzeba serca nie bierze się “na rozum”, to się po prostu czuje i się za...

Dorota

lat 32, mentorka 9-letniej Anastazji Jak tylko usłyszałam o Big Brothers Big Sisters, od razu...

Dominika

lat 31, mentorka 8-letniej Wioli O Fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland dowiedziałam się...