Dominika lat 31, mentorka 8-letniej Wioli

O Fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland dowiedziałam się przypadkiem, dostałam gdzieś ulotkę i włożyłam ją do torebki. Kiedy w domu zaczęłam przeglądać otrzymane materiały, przy ofercie programu Fundacji zatrzymałam się na dłużej i od razu wiedziałam, że chcę wziąć w nim udział i pomóc! Napisałam maila do Fundacji i czekałam. Kiedy otrzymałam opis Wioli, wiedziałam, że to będzie TA relacja 🙂 Przed pierwszym spotkaniem trochę się denerwowałam, ale jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie, ponieważ Wiola to cudowna dziewczynka.

Początkom towarzyszył duży dystans z jej strony, ale widziałam jak z każdym spotkaniem otwiera się na mnie i przesuwa swoje własne granice. Teraz, po kilku miesiącach naszej relacji, mamy świetny kontakt! Wiolka uwielbia wszelkie place zabaw i sale zabaw, ale również tak proste rzeczy jak fontanny czy plaża nad Wisłą. Wiola ma trójkę młodszego rodzeństwa co oznacza, że otrzymuje tylko 25% uwagi od rodziców.

Zatem każde jej wyjście z domu i spotkanie ze mną uzupełnia pozostałe 75%, jest wtedy przeszczęśliwa. Wiem też od jej wychowawczyni ze szkoły, że Wiola dzięki naszym spotkaniom stała się bardziej pewna siebie i otwarta w relacjach z rówieśnikami. Bardzo jej kibicuję i mam nadzieję, że nasza relacja mentor-podopieczna będzie miała znaczący wpływ na jej rozwój i na to jak będzie sobie radziła w życiu.

Zobacz także

Bogusia

i Basia Do fundacji Big Brothers Big Sisters trafiłam niespełna 2 lata temu i za sprawą dwóch niesamowicie oddanym pracy kobietom zostałam Mentorką i trafiłam na wspaniałą podopieczną. Owszem posiadam doświadczenie w relacji z dziećmi, bo jestem matką, mam przygotowanie pedagogiczne z racji wykształcenia, sama doświadczyłam trudności jako dziecko i wielokrotnie mi to pomogło, ale nie w tym tkwi sedno sukcesu w relacji z podopiecznym. Przepis na udaną relację jest dość prosty:-) SKŁADNIKI: - otwarte serce - chęć niesienia pomocy - uczciwość - zaangażowanie - wyobraźnia - empatia - odwaga Tylko tyle i aż tyle.... Ten niewielki wysiłek zwraca się za każdym...

Ola

i Klementynka Równo rok temu też było tak ciepło. Tylko wtedy to...

Dorota

lat 32, mentorka 9-letniej Anastazji Jak tylko usłyszałam o Big Brothers Big Sisters, od razu...