Dominika lat 31, mentorka 8-letniej Wioli

O Fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland dowiedziałam się przypadkiem, dostałam gdzieś ulotkę i włożyłam ją do torebki. Kiedy w domu zaczęłam przeglądać otrzymane materiały, przy ofercie programu Fundacji zatrzymałam się na dłużej i od razu wiedziałam, że chcę wziąć w nim udział i pomóc! Napisałam maila do Fundacji i czekałam. Kiedy otrzymałam opis Wioli, wiedziałam, że to będzie TA relacja 🙂 Przed pierwszym spotkaniem trochę się denerwowałam, ale jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie, ponieważ Wiola to cudowna dziewczynka.

Początkom towarzyszył duży dystans z jej strony, ale widziałam jak z każdym spotkaniem otwiera się na mnie i przesuwa swoje własne granice. Teraz, po kilku miesiącach naszej relacji, mamy świetny kontakt! Wiolka uwielbia wszelkie place zabaw i sale zabaw, ale również tak proste rzeczy jak fontanny czy plaża nad Wisłą. Wiola ma trójkę młodszego rodzeństwa co oznacza, że otrzymuje tylko 25% uwagi od rodziców.

Zatem każde jej wyjście z domu i spotkanie ze mną uzupełnia pozostałe 75%, jest wtedy przeszczęśliwa. Wiem też od jej wychowawczyni ze szkoły, że Wiola dzięki naszym spotkaniom stała się bardziej pewna siebie i otwarta w relacjach z rówieśnikami. Bardzo jej kibicuję i mam nadzieję, że nasza relacja mentor-podopieczna będzie miała znaczący wpływ na jej rozwój i na to jak będzie sobie radziła w życiu.

Zobacz także

Dorota

lat 32, mentorka 9-letniej Anastazji Jak tylko usłyszałam o Big Brothers Big Sisters, od razu pomyślałam, że taka forma wolontariatu jest czymś dla mnie. Moja podopieczna, Anastazja, to bardzo urocza, grzeczna i pracowita dziewczynka. Do tego ambitna! Nasze wspólne spotkania sprawiają, że się rozwijam, otwieram i uczę czegoś nowego o sobie. Każde wyjście daje mi poczucie, że robię coś dobrego, że jestem kimś bardzo ważnym w jej życiu. Nastka zaskakuje mnie za każdym razem swoją dobrocią, skromnością i zaangażowaniem w naszą relację. Przy prawie każdej wizycie okazuje się, że ma dla mnie laurkę, czy inne ręcznie robione arcydzieła, którymi wyraża swoją wdzięczność. Jej mama zawsze mówi, że w dni naszych spotkań...

Piotr

lat 32, mentor 9-letniego Kacpra Przygoda z BBBS rozpoczęła się dość przypadkowo i nieoczekiwanie o...

Ania

lat 58, mentorka 11-letniej Mariam Nasza znajomość z Mariam rozpoczęła się w październiku 2017r. Miałam...